דברים שחשוב לדעת לגבי איטום


26 Aug
26Aug


 


תקופת הקיץ זה הזמן להתכונן לתקופת הגשמים ולבצע איטום לפני תחילת החורף.  כלל ברזל שחשוב לדעת בתחום של איטום גגות הוא שאת חומרי האיטום יש להתאים לתשתית על הגג ואין "לערבב" בין משפחות החומרים השונות. לדוגמא אין להניח יריעות ביטומניות על גבי חומר אקרילי או פלסטי שכן הן לא יתחברו לחומר ולא יחזיקו מעמד. 


עוד חשוב לדעת שאיטום גגות עדיף לעשות על גבי התשתית הראשית של הגג ולא על גבי איטום קיים. לפני הנחה או אפליקציה של חומרי איטום, חשוב שהאזור יהיה נקי ויבש ללא רטיבות על מנת שיחבר בין חומר האיטום לבין התשתית. איטום גגות שלא נעשה תוך התחשבות בכללים אלו סביר להניח שלא יחזיק מעמד לאורך זמן ויתרומם. 


היום ניתן למצוא חומרי איטום מסוגים שונים. ישנם מספר לא קטן של חומרים אקריליים משחתיים לצורך איטום גגות, חומרי איטום אקריליים שונים המיועדים לאיטום סוגים שונים של גגות כמו – גגות חשופים העשויים מבטון, גגונים, גגות עם זפת, ואף על גגות עם יריעות ביטומניות. את סוגי הגגות הללו ניתן לאטום על ידי חומר איטום לגג איכותי המותאם בקפידה לפי סוג הגג אותו תרצו לאטום.


איטום קירות מתבצע כאשר ישנה חדירת מי גשמים מהקיר החיצוני. ניתן לזהות חדירת מים כאשר ישנם אחד מהדברים הבאים: כתמי צבע צהובים וחומים על הקיר קילופי שפכטל וצבע, בועות אויר ומים, נזילה ישירה, שימו לב –כתמי עובש אינם תוצאה של חדירת מים ב95% מהמקרים. 


עוד חשוב לזכור שאיטום גגות איננה עבודה חד-פעמית, זאת בהתאם לסוג המבנה, נדרשת תחזוקה לשמירה על הקיים. לעיתים, בעבודת איטום גגות ראשונית, נעשית רוב העבודה ואחת לכמה שנים נדרש טיפול לשם תחזוקה. בזמן קבלת הצעת מחיר, יש להתחשב בגורם התחזוקה כי הוא חלק בלתי-נפרד מעבודת איטום גגות אשר אמורה לספק לכם איכות חיים נעימה לאורך זמן וישמור על פנים הבית.


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.